Worfact - Analizler

Vücut Analizleri 4 ana konseptte üretilir.

Kilo Metrikleri

Diyet ayarlamaları ile birlikte egzersiz, etkili bir kilo verme yöntemidir ve egzersizin başarılı bir şekilde kilo kaybetmiş bireylerin ulaştıkları ağırlıkta kalma ihtimallerini büyük ölçüde arttırdığı görülmektedir.


Kalp Metrikleri

Ulusal Kalp Sağlığı Enstitüsü, Lung ve Blood Enstitüsü’nün Yetişkin Tedavi III. Paneli’ne göre daha sağlıklı bir diyet ve daha fazla fiziksel aktivite içeren tedavi edici yaşam biçimleri kalp hastalığı tedavilerinde birinci sırada gelmelidir. Ayrıca, pek çok uzman, kalp hastalığı olasılığını düşürmek için en iyi yolun sigar içmemek, sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak gibi önlemlerin alınması olduğunu belirtmektedir.


Yaşlanma Metrikleri

En son bilimsel gelişmeler, egzersizin her yaştaki yetişkinler için faydalı olduğunu ve yaşlanmanın getirdiği hastalıkları önlediğini ortaya koymaktadır.


Diabet Metrikleri

Tip II diyabet genellikle obezite, sağlıksız beslenme ve fiziksel hareketsizlik gibi sağlıksız alışkanlıklarla ilişkilendirilir. Tip I diyabetin oluşumu hakkındaki bilgi kısıtlı olsa da Tip I’e sahip insanlar hastalıklarını egzersiz ile kontrol altında tutabilirler.\nİlaç tedavisi, sağlıklı beslenme ile birlikte egzersiz, diyabet tedavisinin önemli esaslarından biridir.

Ölçüm Raporları 4 kategoride hazırlanır....

Vücut ölçüleri vücudunuzun belli bölgelerinin çevre ölçümlerini içerir. BMI, Bel/Kalça oranı gibi hesaplamalar bu sayede elde edilir.

VO2Max, maksimum oksijen kullanım kapasitenizi ölçmektedir. Nabız, süre ve mesafe değerleri girilerek hesaplanır

1RM, Bench Press, Leg Press ve Squat için maksimum kaldırabilme gücünüz hesaplanır.

Yaşam Bulguları, Kan basıncı, Dinlenme nabzı ve deri kalınlıkları girilir. Bu sayede; vücut yağ oranı gibi veriler hesaplanır.


Egzersizlerinizi Bilinçli Oluşturun !!!

Yaklaşık 650 adet Yapılandırılmış Egzersiz arasından workout’larınızı oluşturun…

Doğru biçimde yapılan egzersizler performansı ve gelişimi artırır aynı zamanda sakatlıktan korur...

  • Tanımlarını (yapılış şekillerini okuyun)
  • Videolarını seyredin
  • Yapılacak egzersizlerin kas bağlantılarını inceleyin
  • Favori hareketlerinizi oluşturun ve o hareketlere hızlıca ulaşın
  • Egzersizlerinizi kategorize edin
  • Kendi egzersizlerinizi aynı formatta oluşturun

Cable Fly, Incline Bench

Incline Bench sehpasını Cross-over kablonun ortasına yerleştir. Ayağından destek alacak şekilde sehpanın üzerine sırt üstü yerleş ve ellerini iki yana doğru yere mümkün olduğunca yakın bir biçimde tut. Dirsekler hafif eğik , kollar yana doğru uzamış ve avuçlar birbirine bakacak şekilde göğsünün üstünde birleştir.

Sırt üstü sehpaya uzanmış halde iki kolunu, dirseklerin açısını bozmadan göğsünün ortasına gelecek hizada çek ve yavaşça ilk pozisyonuna geri dön ve tekrarla.

Bent Over pulldown

Yüzün karşıya bakacak şekilde kollar hafif eğik kablonun tutacağını tut. Bir ayağın hafif arkada, kalçanı geriye doğru çıkar ve omzunun biraz önde olmasını sağla.

Dirseklerini 30 derecelik bir açıda sabitle ve ağırlığı vücuduna iyice yaklaşacak şekilde indirip ve geri bırakarak tekrarla.

Dirseklerini hareket boyunca 30 derecede sabitle.

Bench Dip (Level 4)

2 adet Bench sehpasını, bacak boyundan biraz daha geniş bir şekilde parelel olarak yerleştir. Bench sehpasının iç tarafına otur ve ellerini sehpanın kenarına koy ve karşı taraftaki bench sehpasına ayaklarını topuklarını kullanarak yerleştir. Bacak larını düz tut ve ağırlığı düzgünce yerleştir.

Kollarını kullanarak vücudunu aşağıya indirip kaldırarak tekrarla.

Bench sehpasının yüksekliği, vücudunuzu tam olarak aşağıya bırakacak şekilde olmalıdır.

Kas - Egzersiz ilişkilerini kontrol edin!!!

Yaptığınız egzersizlerin ne işe yaradığını anlamak performansınızı artırır...

80 parçaya ayrılmış vücut imajı üzerinden hangi kasları çalıştırabileceğinizi belirleyebilirsiniz…


Örnek Egzersiz

AdvancedKettlebellWindmill

Egzersizlerin ne amaçla yapıldığını anlamak ve anlatmak için bütün egzersizlerin kas bağlantılarını Worfact ' in içinde bulabilirsiniz. Hangi egzersiz ile hangi kasların çalıştırılacağı görüntülendiği gibi, hangi kas gruplarının hangi egzersizler tarafından çalıştırılacağı bilgisi de verilmektedir.

Yukarıdakii egzersiz ile hangi kas gruplarının etkilendiği yandaki şekillerde görüldüğü gibi 4 açıdan belirtilmektedir.

Birincil etkilenen kas grupları

İkincil etkilenen kas grupları

Worfact ile iletişimde kal...

* indicates required

Lütfen sizinle olabilecek iletişim kanallarını seçiniz.

E-postalarımızın altbilgisindeki bağlantıyı tıklayarak istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz Gizlilik uygulamalarımız hakkında bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

We use Mailchimp as our marketing platform. By clicking below to subscribe, you acknowledge that your information will be transferred to Mailchimp for processing. Learn more about Mailchimp's privacy practices here.

Infoart Consulting ® 2016

2016 yılında Ar-Ge firması olarak kurulan Infoart Consulting kuruluşundan bu zamana kadar, sağlık sektöründen spora, inşaat sektöründen madencilik sektörüne ve kobilerden holdinglere kadar çeşitli hizmetler sunmakta ve yaklaşık olarak 80.000 nin üzerinde kullanıcıya hizmet vermektedir. Aynı zamanda Infoart, faaliyetlerini Apple firmasının FileMaker Business Alliance üyesi olarak sürdürmektedir.

Merkez : Emek 8. cadde 30. sokak No:33 ÇANKAYA / ANKARA
Şube : Cyberpark Vakıf Binası Üniversiteler Mahallesi 1605. Cad. No: 3/1 Kapı No: B01 Bilkent 06800 ÇANKAYA / ANKARA

90 312 9114821 - info@infoart.com.tr


Worfact Uygulamasını indirmek için;